11.8 C
Skopje
19.10.2021 - 2:00

Ознака: нема починати

Нови осум заболени од ковид-19, нема починати

Во последните 24 часа се направени 3.265 тестирања, а регистрирани се 8 нови случаи на ковид-19 од: Скопје – 3, Струмица – 2, Куманово,...

Втор ден без починати од ковид-19 во Шпанија

Во Шпанија нема починати од коронавирус веќе втор ден по ред, соопшти шпанското Министерство за здравство. Вкупниот број на починати е непроменет од неделата и...