Ознака: нема заболени

МЗ: На Клиниката за гинекологија нема заболени родилки од ковид-19

Во моментов на Клиниката за гинекологија нема ниту една родилка позитивна на ковид-19, има осум родилки чии тестирања се во тек, а се сместени...

Во Хрватска нема нови случаи на ковид-19

Во последните 24 часа во Хрватска нема нови случаи на коронавирус, а од почетокот на епидемијата се заразени вкупно 2.249 лица, објави Штабот за...

Нов Зеланд нема веќе заболени, ги укинува поголем дел од мерките

На Нов Зеланд веќе нема заболени од коронавирус и земјата ги укинува сите мерки освен ограничувањето на границите, рекла премиерката Џакинда Ардерн. Со ова...

Црна Гора на чекор до прогласување крај на епидемијата

Во Црна Гора ниту денеска нема нов случај на коронавирус, а црногорските медиуми пишуваат дека ако овој тренд продолжи уште пет дена, ќе биде...

Во Кичево нема заразени со ковид-19

Општина Кичево е најголемата општина во земјава во која моментално не се регистрирани лица заразени од ковид-19 , откако и вториот заразен од оваа...

Во општина Прилеп нема заболени од коронавирусот

Во општина Прилеп нема заболени од Коронавирусот e заклучок од синоќешниот состанок на Регионалниот штаб за управување со кризи, свикан по барање на директорот на...

Македонија нема граѓани заболени од антракс, од болеста угинале неколку животни

По денешната прес-конференција на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, на која беше објавено дека постојат сомнежи за појава на болеста антракс кај добиток во Македонија, се огласија...