14.8 C
Skopje
22.9.2021 - 17:32

Ознака: нелегална трховија

ОЈО бара притвор за десет лица поради недозволена трговија со оружје...

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција постапувајќи по кривичната пријава на Министерството за внатрешни работи, денеска донесе...