10.8 C
Skopje
3.12.2021 - 15:01

Ознака: неисправност

Водата од два бунара во Горно Нерези небезбедна за пиење

Водата од два бунара во село Горно Нерези е небезбедна за пиење поради зголемен број бактерии, соопшти Центарот за управување со кризи. - Од Центарот...