Ознака: незгода

Го удрил со возилото, а потоа излегол и да го тепа

Скопјанец на возраст од 68-години пријавил дека бил удрен од возило, а потоа и физички нападнат од страна на возачот. Според пријавеното, настанот се случил...

Локомотива удрила во „голф“ на железничката пруга Скопје – Тетово

На железничката пруга Скопје – Тетово, во пладневните часови на 15 април, кај патниот премин Сарај – Кондово, се случила железничка незгода во која...

Повредени двајца полицајци во сообраќајка кај Радишани

Изутринава околу 5 часот на обиколница во близина на клучка Радишани, З.П. (30) од село Одри, Тетово со автомобил удрил во полициско возило во...

Работник тешко повреден на градилиште во Гостивар, цигла му паднала врз...

Работник од Албанија е повреден во Гостивар вчера попладне, кога во станбена зграда во изградба, при покревање на цигли со електрична дигалка од приземје...

Несовесен возач удрил мотоциклист и побегнал

Автомобил удрил постар човек што управувал мопед во скопска Кисела Вода, а возачот на автомобилот побегнал од местото на настанот, соопшти полицијата. Според истиот извор,...

The Quintessential Quintuplets 2 Episode 2 at AnimeHeaven weathering with you animeheaven

Watch Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time Episode Cam 10min (https://animefreak.ws/m/gYXl/ep-1) at website https://animefreak.ws animefreak