Ознака: незгода

Работник тешко повреден на градилиште во Гостивар, цигла му паднала врз...

Работник од Албанија е повреден во Гостивар вчера попладне, кога во станбена зграда во изградба, при покревање на цигли со електрична дигалка од приземје...

Несовесен возач удрил мотоциклист и побегнал

Автомобил удрил постар човек што управувал мопед во скопска Кисела Вода, а возачот на автомобилот побегнал од местото на настанот, соопшти полицијата. Според истиот извор,...