28.9 C
Skopje
16.9.2019 - 14:52

Ознака: незалагање

Казни за оштетување трева, неспортско однесување, незалагање…

С. Вилијамс е казнета со 10.000 долари, поради кршење на рекетот и „оштетување на теренот“, пред почетокот на турнирот, а најлошо помина Томиќ кому...