6.8 C
Skopje
8.12.2021 - 14:07

Ознака: независни

Повеќе Давидовци против два Голијати во изборната арена

Можат ли независните кандидати да им ги „замрсат сметките“ на поголемите партии на локалните избори во октомври? Вакви примери изминатиот период беа забележани во...

Пендаровски со поддршка до уставните судии да останат независни

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими претседателот, судиите и генералниот секретар на Уставниот суд. Како што информираат од претседателскиот кабинет, на средбата претседателот на Уставниот...

Осуммината опозициски пратеници стануваат независни и формираат пратеничка група

Осумтемина опозициски пратеници, кои гласаа за пристапување кон уставни измени, попладнево до Кабинетот на претседателот на Собранието Талат Џафери доставиле известувања дека во...