7.9 C
Skopje
22.10.2020 - 1:59

Ознака: неефикасен

Невладиниот сектор поделен и неефикасен

Германскиот весник „Франкфуртер алгемајне цајтунг“ во својот текст за влијанието на цивилното општество во Босна и Херцеговина и во Косово, пишува дека невладиниот сектор...