-6.2 C
Skopje
26.1.2022 - 9:29

Ознака: неексплодирана граната

Во двор од куќа во Битола пронајдена неексплодирана граната

Неексплодирана граната од 75 мм од Првата светска војна била пронајдена вчера при ископ во дворно место на ул.„Цветан Димов” во Битола. Гранатата била безбедно...

Неексплодирана граната пронајдена во нива во Охридско

Неексплодирана граната била пронајдена во нива во охридското село Лескоец. Според информациите на МВР, вчера во 17 часот во полиција било пријавено дека во нива...

Неексплодирана артилериска граната пронајдена во Ресенско

По Демирхисарско, и во Ресенско во текот на оваа седмица е пронајдена  неексплодирана артилериска граната калибар 75 мм, која датира од Првата светска војна....

Во дворот пронашол неексплодирана граната од Првата светска војна

Жител на селото Пашино Рувци од Кривогаштани при вршење на земјоделски работи во својот двор пронашол неексплодирана граната кал.75мм од Првата светска војна. Експлозивната направа...

Неексплодирана минофрлачка граната пронајдена во подрум

В.М. (52) од Кичево во полициската станица вчера пријавила дека на 24 овој месец во подрумските простории од нејзиниот дом, пронашла неексплодирана минофрлачка граната. Извршен...

Во нива во Беровско пронајдена неексплодирана граната

Шеесет и двегодишен жител на беровското село Русиново пријавил дека во атарот на Берово, на местото наречено Суви Лаки, во својата нива пронашол неексплодирана...