Ознака: недостаток на судии

Заев: Ветингот во судството доцни поради недостаток на судии

Премиерот Зоран Заев рече дека законот за ветинг по предлог на ДУИ му бил доставен викендов, но не го разгледал. Тој вели дека останува на...