20.5 C
Skopje
1.10.2020 - 18:29

Ознака: негувателка

Негувателка во градинка во Битола заразена со коронавирус, во изолација деца...

Негувателка во детска градинка во Битола е меѓу новозаболените од коронавирус, поради што, пет деца кои се згрижени во објектот, заедно со пет вработени...

Поднесено обвинение против негувателката која малтретираше дете во игротека

Скопското основното јавно обвинителство поднесе обвинение против негувателката која на 21. ноември минатата година беше забележана како малтеретира двегодишно дете во игротека на угостителски...

Приведена негувателка, мајката ја снимила како ги тепа нејзините деца

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице осомничено за кривично дело – Запуштање и малтретирање...

Триесет дена притвор за негувателката што тепаше дете во игротека

Основниот кривичен суд Скопје донесе решение со кое се прифаќа барањето на Јавното обвинителство за мерка притвор од 30 дена за негувателката која вчера...

Приведена негувателката која тепаше дете во игротека во Скопје

Жената којашто претепа дете во игротека, а беше пријавена од сопстеникот на кафулето „Дежаву“ е приведена од страна на полицијата. На видео-снимката од безбедносните камери...