Ознака: Нега и убавина

Париски боб – фризура што ќе биде во тренд ова...

Нега и убавина Боб-фризурата долго време е на врвот кога се во прашање промените на трендовите, а за тоа е заслужен нејзиниот бунтовен и заводлив...

Три утрински ритуали на Скарлет Јохансон

Нега и убавина Холивудската глумица Скарлет Јохансон открива три чекори што ги практикува во текот на својот утрински ритуал на разубавување. Неодамна таа отвори инстаграм-профил само...

Шминката треба темелно да се отстрани

Нега и убавина Негата на кожата на лицето одзема многу време, но она што задолжително мора да го правиме навечер е отстранување на шминката и...

Чоколадото ги брише брчките

Нега и убавина Голем број жени по 40-та година се соочуваат со појава на брчки. Кај некои се повидливи, а кај други само се наѕираат....

Зошто е добро да станеме порано?

Нега и убавина Спиењето сигурно е едно од омилените задоволства во животот. За повеќето од нас нема поголема награда од онаа да не мора да...

Нега и убавина

Поради лошиот сон може да изгледате постаро Се чувствувате ли постаро од своите години кога ќе станете наутро? Истражувачите од универзитетот „Ексетер“ во Англија велат...

Нега и убавина

Пилинг на усните во зима Ниските температури, силниот ветер и долгиот престој во загреани простории ја сушат чувствителната кожа на усните. За разлика од кожата...

Нега и убавина

Високи потпетици без плускавци Историски гледано, мажите први почнале да носат високи потпетици, но денес жените предничат во тоа. Меѓутоа, иако на нозете изгледаат многу...

Нега и убавина

Во мода се враќа фризурата „бикси“ од 1990-тите Филмските икони од 1990-тите, Винона Рајдер, Дру Баримур и Хали Бери, своевремено ги урнаа предубедувањата дека само...

Едноставен трик за сјајна коса

Нега и убавина Ако сакате косата да ви биде здрава и сјајна, потребно е да примените еден едноставен трик при нејзиното миење. Моник Мекдаун Рапие на...