Ознака: негативен

И министерот Филипче негативен на ковид-19

Министерот за здравство, Венко Филипче, соопшти дека вечерва добил информација оти неговиот резултат на тестирањето на ковид-19 е негативен. - Негативниот резултат го добивам на...

Спасовски е негативен на ковид-19, но ќе остане во изолација

Премиерот Оливер Спасовски соопшти дека вечерва добил резултат од тестoт на ковид-19, кој укажува дека тој е негативен на коронавирусот. - Тестот што го добив...

Кумановскиот градоначалник тврди дека е негативен на коронавирусот

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, соопшти дека вчера со сопругата направиле тестирање на коронавирус во неколку лаборатории, а резултатите од тестовите биле негативни. Тој...

Пензионерот од „Сју Рајдер“ од Битола е негативен на ковид-19

Пензионерот на старскиот дом „Сју Рајдер“ во Битола, на возраст од 85 години, кој како сомнителен беше хоспитализиран во Клиничката болница во Битола и...

Заев негативен на ковид-19

Министерството за здравство информира дека тестот за коронавирус на претседателот на СДСМ Зоран Заев е негативен. Оваа информација следува откако денеска беше соопштено дека Лидерите...

Папата Франциско не е заразен со коронавирус

Папата Франциско е негативен на коронавирусот, пренесе денеска италијанскиот печат. Според новинската агенција „Анса“, тестирањето на поглаварот на Римокатоличката црква било извршено во хотелот Каса...

По вторпат негативен тестот на Меркел за коронавирус

И вториот тест на германската канцеларка Ангела Меркел е негативен на коронавирус, соопштија од нејзиниот кабинет. Таа од неделата е во самоизолација затоа што...

Тестот на Ангела Меркел негативен на коронавирус

Германската канцеларка Ангела Меркел беше тестирана на коронавирус и анализите се негативни. Меркел беше тестирана кога беше утврдено дека била во контакт со лекар...

Трамп нема коронавирус, тестот е негативен

Резултатите од тестирањето на американскиот претседател, Доналд Трамп, покажале дека тој нема коронавирус. Ова го соопшти неговиот лекар, Шон Конли. Тој беше подлежен на тестирање...

Уште едно лице тестирано на коронавирус со негативен резултат

Попладнeво на коронавирус е тестирано уште едно лице на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје, а резултатот е негативен, соопштиија од...