Ознака: невреме

Нормализирана состојбата по невремето во Скопје

Сите градски улици и булевари се проодни еден час по завршувањето на бурата. Сите пожари се изгаснати, паднатите дрвја отстранети, а единствено останува дорасчистувањето...

УХМР: Најмногу дожд во Куманово, најмалку во Маврово

До 13 часот во невремето што зафати делови од Македонија најногу дожд наврна во Куманово - 20 литри на метар квадратен, во Скопје Петровец...

Општина Центар ги повика граѓаните да пријават штети од невремето на...

Општина Центар по денешното невреме, формира општинско координативно тело за увид на јавните површини погодени од невремето и констатација на штетите. Од Општината информираат дека...

Оштетени 10 возила и покривите на два објекта од невремето во...

Сообраќајот по улиците во Скопје по невремето е нормализиран. Пренасочувања имало кај кружниот тек кај Континентал и на улица „Цветан Димов“. Пријавено е...

Сите ресурси на терен, се расчистуваат последиците од невремето во Скопје

Сите јавни претпријатија, Противпожарната бригада и сообраќајната полиција со сиот свој човечки потенцијал се на скопските улици во заеднички напори да се отстранат проблемите...

Невремето остави пустош низ Скопје, искршени дрвја, поплавени улици…

Невремето што го зафати скопското подрачје, со дожд, град и силен ветер го отежна движењето на сообраќајот. Од силниот ветер искршени се и откорнати...

Големо невреме го зафати Скопје

Невреме проследено со грмотевици, град и силен ветер го погоди претпладнево Скопје и околината. За кратко време наврна огромно количество вода, а поголем дел од...

Невремето во Франција зема уште две жртви

Силната бура, која зафати голем дел од Франција, продолжи и денеска, а во поплавите загинаа уште две лица. Откако вчера 37-годишен маж се удави во...

Кипар погоден од големо невреме (Видео)

Големо олујно невреме го погоди во понеделникот планинскиот венец Тродос на Кипар, проследено со град со големина на орев. Градот за само неколку минути на...

Совршено невреме

Американскиот фотограф Дастин Фарел, опремен со камерата „Фантом Флекс 4“ која може да забележи илјада слики во секунда, патуваше низ САД за да ги...