Ознака: невреме

Фото: Силно невреме го зафати Прилеп

Прилеп го зафати силно невреме, паѓаше силен дожд при што се поплавени многу улици и се предизвикани многубројни штети. Поплавени се пет куќи и се...

Невремето уништи 5.000 хектари посеви во овчеполскиот регион

Силниот град и невремето што вчера попладне го зафати овчеполскиот регион уништи 5.000 хектари земјоделски посеви. Земјоделецот Јонче Досевски од месната заедница на село Црнилиште во...

Ново невреме го зафати Скопје

Силно невреме проследено со пороен дожд и град го зафати попладнево Скопје. Засега нема информации кои делови на градот се најтешко погодени.

Една жртва во невреме во Грац

Едно лице загина во невремето што вечерва зафати делови на Австрија, јавија локалните медиуми. Во градскиот парк во Грац гранка од дрво паднала врз еден...

Пороен дожд во Лозана, улиците поплавени за 10 минути

Големо невреме го погоди ноќеска швајцарскиот град Лозана и околината, донесувајќи вода до коленици на улиците, поплавени продавници и куќи, но за среќа никој...

Балканот зафатен од невреме, град во Словенија, торнадо на Јадран

Силно невреме погоди делови на Балканот. Град со големина на тениско топче уништуваше автомобили во Словенија, а големо торнадо се појави на приморјето во...

Нормализирана состојбата по невремето во Скопје

Сите градски улици и булевари се проодни еден час по завршувањето на бурата. Сите пожари се изгаснати, паднатите дрвја отстранети, а единствено останува дорасчистувањето...

УХМР: Најмногу дожд во Куманово, најмалку во Маврово

До 13 часот во невремето што зафати делови од Македонија најногу дожд наврна во Куманово - 20 литри на метар квадратен, во Скопје Петровец...

Општина Центар ги повика граѓаните да пријават штети од невремето на...

Општина Центар по денешното невреме, формира општинско координативно тело за увид на јавните површини погодени од невремето и констатација на штетите. Од Општината информираат дека...

Оштетени 10 возила и покривите на два објекта од невремето во...

Сообраќајот по улиците во Скопје по невремето е нормализиран. Пренасочувања имало кај кружниот тек кај Континентал и на улица „Цветан Димов“. Пријавено е...