13 C
Skopje
27.10.2020 - 18:19

Ознака: Невладин сектор

Невладиниот сектор поделен и неефикасен

Германскиот весник „Франкфуртер алгемајне цајтунг“ во својот текст за влијанието на цивилното општество во Босна и Херцеговина и во Косово, пишува дека невладиниот сектор...