-3.2 C
Skopje
28.1.2022 - 11:55

Ознака: невин

Серијата „Невин“ е приказна во која никој не е невин

Новата серија на Нетфликс, базирана на романот на Харлан Кобен, творецот на ултрапопуларни трилери, се вика „Невин“ и нè носи во шпанското подземје на...

Невин минал 19 години во затвор

Седумдесет и четиригодишниот Дејвид Истман, кој минал 19 години во затвор поради наводно убиство на полицаец, добил 4,8 милиони долари отштета од Австралија, пренесе...