1.1 C
Skopje
26.1.2021 - 20:31

Ознака: „невидливи“

„Невидливи“ животински видови на улиците

Додека жителите на градовите во светот се наоѓаат изолирани во своите домови, а мерките за ограничено движење се сѐ построги, животните ја користат можноста...

Невидливите слоеви преку текстурата на видливото

(Митко Маџунков, „Правта на библиотеките“, „Три“, Скопје, 2019) Во големите книги на Митко Маџунков, меѓутоа, нема наивни стихови, нема едноставни, лесни реченици, туку, (ако ја...

Невидливите дождливи луѓе

Ме разбуди ѕвонењето на телефонот во глува доба. Скокнав како попарена, со она тешко чувство дека ќе чуеш лоша вест. За среќа, не стануваше...

Пешаците во опасност од невидливите зебри

На голем дел од скопските улици пешачките премини се избледени до непрепознатливост, како оние на фреквентните улици така и оние пред градинките и училиштата. Ваквата...

Незапирливите „невидливи“ авиони на САД

Американците ја усовршуваат стелт-технологијата како одговор на модернизацијата на противвоздушните ракетни системи на нивните ривали Новите адути на американската и на руската армија Иако некои воени...

Kaguya-sama: Love is War Season 2 (Dub) Episode 12 at website https://animefreak.ws. See more boku no hero academia animefreak

That Time I Got Reincarnated as a Slime: Tales - Veldora's Journal (Dub) (https://gogoanime.be/m/lO9d) Episode Full at website https://gogoanime.be gogoanime my hero academia