20.1 C
Skopje
21.7.2019 - 0:31

Ознака: Небојша Стефановиќ

Српската полиција им објави војна на криминалците

Опсежната акција на полиција за справување со припадниците на криминалното подземје ја најави министерот за внатрешни работи Небојша Стефановиќ Во неколку координирани акции во текот...

Деца си играат војна во кампови околу Македонија

Од џихадистички, преку воени, па до користењето на еуфемизмот патриотски, но сепак - милитаристички кампови, се локациите во кои млади луѓе, па дури и...

Стефановиќ: Барањето за апсење на Вучиќ е повик за пуч

Потпретседателот на српската влада и министер за внатрешни работа, Небојша Стефановиќ, изјави дека барањето на опозицијата за апсење на претседателот на Србија, Александар Вучиќ,...