16 C
Skopje
23.10.2020 - 15:53

Ознака: нба

Коби Брајант уште еднаш нѐ обедини влегувајќи во Куќата на славните

Објавата беше со совршен тајминг, осветлувајќи го мрачниот карантин на саботното утро, носејќи стар пријател зад нашите заклучени врати и назад во нашите животи....

Можно е некои НБА-ѕвезди да не настапат на ЛОИ 2021?

ЛОИ треба да почнат на 23 јули 2021 година, што значи дека тренинг-кампот би бил во почетокот на месецот, токму кога почнува и купувањето...

На вирусот не се имуни ни богатите и славните

Коронавирусот не избира богати или сиромашни, жени или мажи, белци или црнци. Сите луѓе на планетата се потенцијални носители и сечиј живот е изложен...

Шегувањето на Гобер со коронавирусот доведе до прекин на НБА-сезоната?

Водечките луѓе на НБА-лигата ја прекинаа сезоната на неодредено време, откако беше објавено дека кошаркарот на Јута џез Руди Гобер е позитивен на коронавирусот. Тој...

Бејнс влезе во НБА-историјата со рекордни девет тројки

Австралискиот НБА-центар на Феникс санс, Арон Бејнс (208 см), влезе во историјата на ова најквалитетно кошаркарско натпреварување. Имено, тој е првиот центар на кој...

Кралот нема да игра пред празни трибини

Кошаркарската НБА-лига сака клубовите да се подготват за играње на натпревари без публика доколку тоа биде потребно поради избивање на коронавирусот, но ѕвездата на...

Ол-стар дресовите во чест на Коби и неговата ќерка

Престојниот Ол-стар викенд во Чикаго (13-16 февруари) целосно ќе им биде посветен на Коби Брајант, неговата ќерка Џиана и останатите седуммина кои загинаа во хеликоптерската...

Сабонис и тандемот на Јута меѓу олстар-дебитантите

Бeм Адебаjо, Џејсон Тејтум, Домантас Сабонис, Руди Гобер, Брендон Инграм и Донован Мичел ќе го имаат своето прво учество на олстар-мечот во НБА-лигата, што...

Блескавото и сложено наследство на Коби Брајант

Автор: Марк Стајн Њујорк тајмс Коби Брајант, кој директно од средно училиште ја започна блескавата 20-годишна кошаркарска кариера и кој со Лос Анџелес лејкерс стана една...

„Магијата“ на Дончиќ не запира

Далас маверикс на гости со 127-123 го победи тимот на Сакраменто кингс во ноќ во која уште еднаш воодушеви Лука Дончиќ, кој за 34...