Ознака: НБА-лигата

Се стеснува списокот на најдобрите во НБА-лигата

Словенецот Лука Дончиќ е меѓу оние кошаркари што остварија најголем напредок сезонава и ќе конкурира токму за таа награда Познати се финалистите во НБА-лигата (по...

По четири месеци пауза, продолжува НБА-лигата

Според планот, во следните две недели треба да се доигра регуларниот дел од сезоната, на 17 август треба да почне плејофот, а шампионот е...

Јокиќ третпат се израмни со Чембрлен

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ се запиша во историјата на НБА-лигата, откако по 51 година стана првиот кошаркар кому му успеало да постигне т.н. трипл-дабл...