2.8 C
Skopje
25.10.2021 - 3:28

Ознака: нба-драфт

Кејд Канингем е прв избор на НБА-драфтот

Кејд Канингем е прв избор на драфтот во кошаркарската НБА-лига. Студентот на универзитетот Оклахома стејт кариерата ќе ја продолжи во Детроит пистонс. Канингем има...