Ознака: Наќе Чулев

Отказ за советникот на Чулев поради насилно и недолично однесување

Министерството за внатрешни работи му даде отказ на Зоран Ѓорѓиевски, кој беше вработен како советник во Кабинетот на министерот во периодот на техничката влада,...

Спасовски најави дека ќе ја преиспита работата на Чулев во МВР

Техничкиот премиер во актуелната Влада, предложен повторно за министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски, давајќи отчет за деветмесечно работење на техничката Влада, најави преиспитување...

Нухиу поништи 20 решенија донесени од Чулев за распоредување на работни...

На денешната седница Владата го прифати барањето на министерот за внатрешни работи Агим Нухиу, за поништување на решенијата за распоредување и наредбите за извршување...

Владата ја поништи паричната казна за советникот на Чулев

Владата на седница го поништи дисциплинското решение, со кое му беше намалена платата на Зоран Ѓорѓиевски, советник на ексминистерот за внатрешни работи, Наќе Чулев,...

Чулев: Поминавме низ турбулентен период со сериозни предизвици

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, му ја предаде функцијата на Агим Нухиу, кој ќе раководи со МВР до изборот на нова Влада....

Петровска: Чулев со скандалозно решение го амнестираше својот советник

Решението за Зоран Ѓорѓиевски, советник на техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, со кое му е изречена дисциплинска мерка пониска плата поради нападот...

Чулев прифати најстрога дисциплинска мерка за својот советник

Зоран Ѓорѓиевски, советникот во кабинетот на техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, по вчерашната кривична пријава и суспензија од работното место, денеска заработи...

Чулев: Изборите поминаа во мирна и демократска атмосфера

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев оцени дека парламентарните избори поминале во мирна, фер и демократска атмосфера со што се уште еден доказ, како...

Чулев: Граѓаните да не подлегнуваат на притисоци

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, од Струмица упати порака до граѓаните да не подлегнуваат на притисоци на бизнис структурите. - Граѓаните да не подлегнуваат...

Чулев: Секој обид за поткуп врз гласачите ќе биде санкциониран

Секој обид за поткуп или за какво било влијание врз гласачите ќе биде соодветно евидентиран и ќе бидат преземени мерки за негово санкционирање, порача...