3.3 C
Skopje
28.2.2020 - 15:38

Ознака: најчитана книга

„Авијатичарот“ од Евгениј Водолазкин добитник на наградата „Букстар“

На познатиот руски писател Евгениј Водолазкин ќе му биде доделена наградата „Букстар“ за најчитана книга помеѓу две изданија на фестивалот. Вечерва (8 октомври) во киното...