Ознака: најтешкиот човек

Хуан Педро Франко – еден од најтешките луѓе во светот

Мексиканецот Хуан Педро Франко во 2017 година беше запишан во Гинисовата книга на рекорди како најтешкиот човек во светот. Неговата тежина изнесуваше 595 килограми,...