22.8 C
Skopje
19.6.2021 - 17:38

Ознака: Најсмртоносни

Најсмртоносните атентатори во историјата

Пред да се случи Првата крстоносна војна, на Блискиот Исток се појавува една нова секта оформена од исламскиот мисионер со шиитско потекло Хасан и...