Ознака: најскап

Кутињо најскап меѓу позајмените фудбалери?

Филипе Кутињо е на првото место меѓу најскапите фудбалери што играат како позајмени во други клубови, според анализата на Фудбалската опсерваторија на Интернационалниот центар...

Де Лихт во Јувентус како најскап тинејџер-дефанзивец

Поскапи одбранбени фудбалери од Де Лихт се само Вирџил ван Дајк (Ливерпул) и Луис Фернандез (Баерн) Капитенот на Ајакс, Матијас де Лихт (19) го финализира трансферот...

Најскапиот спортски автомобил во светот е „карлман кинг“

Само во свет на екстремни нееднаквости е можно да се градат нешта од огромна убавина и величественост. Доколку не би постоела голема нееднаквост не...

„Бугати ла воатур ноар“ е најскапиот автомобил во светот

Производителот на автомобили „бугати“ креира еднократна спортска верзија на автомобил наречен „ла воатур ноар“. Овој автомобил е создаден од јаглеродни влакна и е продаден...

Мбапе е најскап меѓу најскапите

Покрај Французинот Мбапе (218,5 милиони евра) од ПСЖ, само уште Англичанецот Кејн од Тотенхем се проценува на над 200 милиони евра, во анализата на...

Најскапиот тим на светот чини 1,2 милијарда евра

Во моментов најскапо платени фудбалери по позиции се Бекер (голман), Ван Дајк (одбрана), Дембеле (среден ред) и Нејмар (напад), од 11-те шест сега се...