6.4 C
Skopje
28.10.2021 - 4:10

Ознака: најопасна професија

Новинарството меѓу најопасните професии

Годинава во светски рамки се убиени 49 новинари, додека околу 400 медиумски работници лежат во затворите низ целиот свет. Од ЗНМ посочуваат дека ни...