Ознака: најмлади

Одлична игра на двајцата најмлади во победата над Кувајт

Македонската машка ракометна репрезентација со победа го отвори подготвителниот циклус во пресрет на Европското првенство (ЕП) што во јануари треба да се игра во...

Селекторите задоволни од квалитетот на најмладите ракометари

Позитивно сме изненадени од квалитетот и од техничката поткованост, за секоја позиција имаме по тројца-четворица одлични ракометри. Се надевам дека овој собир ќе биде...

Над една третина од најмладите се предебели

Изборот на храна што го прават децата често е автоматска реакција на физичката средина во која живеат - нездравите грицки и пијалаци се достапни...

„Ивица и Марица“ премиерно пред најмладите прилепчани

„Мал театар“ од Прилеп во саботата, точно напладне, премиерно ја прикажа претставата за деца „Ивица и Марица“, во која играат Димитар Црцороски, Марија Спиркоска-Илијеска,...

„Училиште за кловнови“ пред најмладите прилепчани

„Училиште за кловнови“ по текст од Коле Ангеловски, е најновата претстава за деца што премиерно во неделата, во 11 часот, беше прикажана на сцената...

Едукација за најмладите од Гази Баба на темата „Чиста вода“

Беа одржани едукативни часови на темата „Чиста вода“ во три основни училишта и во три детски градинки во општината Гази Баба. - Часовите беа реализирани...

„Супер Феликс“ е најмладиот со хет-трик во Лига Европа

Тинејџерот Жоао Феликс ја одбележа првата рунда мечеви во четврт-финалето на Лига Европа (ЛЕ). Тој блескаше на мечот Бенфика - Ајнтрахт, 4-2, постигна три...

Каде исчезна грижата за најмладите?

Ситуацијата со градинките е крајно сериозна и навистина мачна како за родителите, така и за вработените во јавните установи, особено ако се има предвид...