13.5 C
Skopje
24.2.2020 - 16:00

Ознака: Најмалку пет жртви

Најмалку пет жртви во ерупција на вулкан во Нов Зеланд

На островот повеќе нема знаци на живот, според полицијата на Нов Зеланд Најмалку пет лица настрадаа, а повеќе други се водат како исчезнати по ерупција...