1.8 C
Skopje
2.12.2021 - 20:14

Ознака: најк

МВР одзеде над илјада пара фалсификат патики од марката „Најк“

Дваесет и седумгодишен скопјанец (Б.Р.) доби кривична пријава поради повреда на права од индустриска сопственост и неовластена употреба на туѓа фирма. МВР јави дека во...

„Најк“ му даде на ПСЖ најголемо спонзорство во историјата

Француските шампиони Пари Сен-Жермен го потврдија продолжувањето на договорот за спонзорство со американскиот гигант „Најк“ до 2032 година, оценувајќи дека се работи за најголемото...