6.5 C
Skopje
10.12.2019 - 18:19

Ознака: најдолгиот лет на светот

Почна најдолгиот лет во светот

Авиокомпанијата „Квантас“ вчеравечер го почна најдолгиот комерцијален лет во светот што ќе ги поврзе Њујорк и Сиднеј и ќе трае 20 часа. Авионот би...