16.8 C
Skopje
19.10.2021 - 14:23

Ознака: „Најдобар“

Сан Франциско е избран за најдобар град

Објавена листата за 2021 година Меѓународниот медиумски бренд ја искористи својата мрежа на уредници од целиот свет, а анкетира и околу 27.000 лица, за да...

Наградени најдобриот пожарникар, полицаец и крводарител

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, ги додели наградите на најдобриот пожарникар, полициски службеник и крводарител во Скопје за 2020 година. - Скопје е град на...

Бекер: Мојот менталитет секогаш бил да бидам најдобар

ФУДБАЛ Ги поставив моите цели и се обидувам да ги реализирам. Очигледно многу напредував тука, во овој клуб, каде што имав можност да освојам многу...

Македонското вино е најдобриот бренд-амбасадор на Македонија

Рекорд на освоени награди на македонските вина на „Мундус вини“ во Германија - 29 златни и 13 сребрени медали На годинешното пролетно оценување на престижниот...

Васил Хаџиманов ја доби светската награда за најдобар џез-пијанист

Васил Хаџиманов ја освои светската награда за најдобар џез-пијанист на електрично пијано на 41-то издание на Годишните награди на џез-радиостаници. Исто така, во категоријата...

Димитријевиќ е најдобар кошаркар за 2019 година

Ви благодарам за наградата. Многу ми значи да го добијам ова признание од мојата држава за она за кое живеам - кошарката. Ѝ благодарам...

Катерина Ацевска најдобар женски борец на „Скопје опен 2019“

Викендов, во организација на клубот за боречки вештини ДАН-КЈУ од Скопје, се одржа 10-от традиционален меѓународен турнир „Скопје опен 2019“, во спортската сала на...

Дедо, ти си мојата инспирација и поттик да бидам најдобар и...

Почитуван дедо, Одамна се немаме видено. Откако си заминав од дома. Студиите по хемија се одвиваат напорно и многу време посветувам на нив, за да...

Стабилноста и предвидливоста најдобар поттик за економијата

Во услови на пазарна економија, примарната улога на државата во поттикнувањето на растот на економијата е да креира квалитетен амбиент за работа, кој поттикнува...

Финалисти за наградата „најдобар“ на ФИФА

Кандидатите за наградата „најдобар“ на Светската фудбалска федерација (ФИФА) треба да бидат објавени денеска. ФИФА доделува награди за минатата сезона во повеќе категории, меѓу...