17.6 C
Skopje
6.6.2020 - 23:18

Ознака: најдобар играч

Садио Мане е фудбалер на годината на Африка

Мане го доби признанието за кое главни конкуренти му беа соиграчот од Ливерпул, Египќанецот Мохамед Салах, и крилниот напаѓач на Манчестер сити, Алжирецот Ријад...

Филиповиќ најдобар ватерполист за 2018 година

Србинот Филип Филиповиќ е прогласен за најдобар ватерполист во 2018 година. Европската федерација за водени спортови (ЛЕН) по четврти пат му ја додели наградата на...

ФИФА ги објави кандидатите за најдобар играч

Светската фудбалска федерација ФИФА го објави списокот со кандидатите за наградата „Најдобар играч“ за 2018 година. За ова престижно признание конкурираат десет играчи, а при...