Ознака: најгледани

Македонските кошаркари меѓу најгледаните во февруарските квалификации

Според статистичките податоци на Светската кошаркарска федерација (ФИБА), просекот на гледачи во првите два натпревара во осумте групи во февруарските квалификации за Европското првенство...