24.4 C
Skopje
13.5.2021 - 21:13

Ознака: Најбогати

Дивите самоникнати растенија се најбогати со биофотони

Интеракцијата меѓу светлината и биолошкиот материјал е посебна наука, наречена биофотоника, која денес е прифатена во научните и во академските кругови. Следбениците на биофотонската...

Најбогатите луѓе завчера изгубија 238,5 милијарди долари

Најбогатиот човек на светот Џеф Безос, основачот на „Амазон“, остана без 5,6 милијарди долари, додека пророкот од Омаха, Ворен Бафет, изгуби 5,3 милијарди Со завчерашниот...

Тенисерките доминираат на листата на најбогати спортистки

Првите 11 места на листата на спортистки кои најмногу заработиле минатата година, според магазинот „Форбс“, го држат тенисерки, предводени од ветеранката Серена Вилијамс. Триесет и...

Најбогатите 10 славни личности во Холивуд

Славата и парите често одат заедно. Во годината што е прикрај, најдебела сметка во банките во Холивуд имал Џорџ Лукас, режисер на култниот научнофантастичен...