31.8 C
Skopje
25.6.2021 - 13:02

Ознака: најбогатиот човек

Според „Форбс“, Џеф Безос е најбогатиот човек на светот

Годинашната листа на „Форбс“ достигна рекорд од 2.755 милијардери, а листата четврти пат по ред ја предводи основачот на „Амазон“, Џеф Безос. Списокот на ултрабогатите...