11.8 C
Skopje
19.10.2021 - 10:28

Ознака: најавува

Кање Вест најавува кандидатура за претседател на САД

Кање Вест на социјалните мрежи објави нова колекција облека во чест на издавањето на новиот албум „Donda“, а со натписите на одредени парчиња ја...

Фудбалот најавува континуитет

Успехот не е инцидент. Така и ова достигнување. Оваа генерација проби неколку бариери пред да дојде воопшто во можност да игра решавачки дуел за...

„Дизни“ најавува нова анимирана серија „Војна на ѕвездите“

Нова анимирана серија „Војна на ѕвездите“, фокусирана на елитната група клонови, ќе почне да се прикажува на стриминг-платформата на компанијата „Волт Дизни - Дизни...

ФИФА најавува големи инвестиции во фудбалот во Африка

Планиран е фонд од една милијарда долари за инфраструктура, а за развојот на натпреварувањата се најавува светска лига на нации во фудбал за жени,...

Курти најавува реципроцитетни мерки

Централната изборна комисија на Косово вчера ги објави конечните резултати од парламентарни избори, кои се одржаа на 6 октомври. Претседателката на ЦИК, Валдете Дака,...

Тајзи го најавува летото со „Гори“

„Гори“ е прва од неколкуте песни што ќе ги чуеме оваа година од Тајзи, повторно во соработка со продукцијата „Балкатон“ на Раста. Песната е...

Вучиќ ќе говори за планот за Косово, опозицијата најавува бојкот

Партиите од парламентарната опозиција се поделени околу ставот дали да се учествува на седницата, која му е посветена на Косово В понеделник во Собранието на...

Тајзи со новата песна најавува нов албум

Тајзи деновиве на својот јутујуб-канал го претстави новиот спот за песната отпеана на српски јазик - „Мој живот, моја ствар“, која носи интересна порака....