10.1 C
Skopje
24.4.2019 - 6:29

Ознака: нацрт-спогодба

Димитров: Има разлики меѓу македонската и грчката нацрт-спогодба за името

Претставник на македонското Министерство за надворешни работи денеска во попладневните часови во Атина го доставил македонскиот нацрт-договор за решавање на спорот околу името, порача...