22.8 C
Skopje
12.6.2021 - 22:50

Ознака: Национално собрание

Борисов ја достави оставката пред Националното Собрание

Бугарскиот премиер Бојко Борисов утрово ја достави оставката пред новоизбраното 45-то Национално собрание на раководениот од него Совет на министри, пренесуваат бугарските медиуми. - Писмото...

Мадуро предложи предвремени избори за парламентот во Венецуела

Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, предложи да се одржат предвремени избори за Националното собрание кое го контролира опозицијата на чело со самопрогласениот претседател Хуан...