11 C
Skopje
22.10.2020 - 12:13

Ознака: национална безбедност

Колесникова е обвинета за загрозување на националната безбедност

Белоруската лидерка на протестите Марија Колесникова, која беше приведена минатата недела, е обвинета за загрозување на националната безбедност, соопшти истражната агенција на земјата. Според белоруските...

Либанската служба за безбедност почнала истрага за хемикалијата пред пет месеци

Либанската служба за национална безбедност пред пет месеци почнала истрага по откривањето на големо количество амониум нитрат во пристаништето во Бејрут, објави либанскиот телевизиски...

Руија ќе врши дополнителни анализи на безбедносните закани

Руското МНР најави дополнителни анализи за закани по националната безбедност и стратешка стабилност, со оглед на американските планови за вооружување на своите воени сили...

Собранието го изгласа Законот за Агенција за национална безбедност

Со 91 глас „за” и без воздржани и „против”, пратениците го изгласаа Законот за Агенција за национална безбедност. За законот, со кој практично се...