Ознака: Нации

Лига на нации – многу повеќе од само алтернативен пат до...

Новото натпреварување на УЕФА ќе пополни голем дел од досега слободните термини за пријателски мечеви, па репрезентациите ќе добијат повеќе компетитивни натпревари со селекции...

Гутереш на средба со Трамп за состојбата на Блискиот Исток и...

Генералниот секретар на Обединетите Нации Антонио Гутереш синоќа во Вашингтон имаше средба со американскиот претседател Доналд Трамп. - Двајцата разговараа за состојбата на Блискиот Исток...