11.8 C
Skopje
27.10.2021 - 20:35

Ознака: нафтена индустрија

Некогашниот нафтен гигант Венецуела стигна до крајот на една ера

Нафтените резерви на Венецуела, кои се најголеми во светот, ја трансформираа државата и светскиот енергетски пазар. Сега нафтениот сектор е на работ да запре...

Дали Саудиска Арабија може да ја спаси светската нафтена индустрија

Саудиска Арабија и Русија ги притискаат САД да склучат договор за намалување на испораката на сурова нафта во светот најмалку за 10 милиони барели...