Ознака: нафта

Новиот вид на коронавирус ги спушти цените на нафтата

Цените на нафтата паднаа на меѓународните пазари, поради појавата на новиот вид на коронавирус во Велика Британија, што предизвика нов бран мерки на штедење. На...

Некогашниот нафтен гигант Венецуела стигна до крајот на една ера

Нафтените резерви на Венецуела, кои се најголеми во светот, ја трансформираа државата и светскиот енергетски пазар. Сега нафтениот сектор е на работ да запре...

Жителите на Сарај ги предадоа старите печки за греење на...

Во Општина Сарај изминатите два дена се реализира голема еколошка акција на Град Скопје и на Владата за предавање на старите печки, кои користат...

Четириест уапсени по голите протести против нафтата во Осло

Четириест активисти за заштита на животната средина, кои ја претставуваат озлогласената организација „Екстиншн ребелион“, се уапсени по серијата протести против нафтената индустрија во Норвешка...

Венецуела осуети саботажа на нафтените рафинерии, по неуспешниот заговор за соборување...

Главниот обвинител на Венецуела, Тарик Вилијам Сааб вчера изјави дека американски државјанин кој неодамна беше уапсен во Венецуела е обвинет за терористички заговор за...

Ердоган: Нема да им попуштам на пиратите

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, активностите на земјите што се против Турција и Средоземјето ги оцени како пиратски. Во тоа подрачје едностраните турски истражувања за...

Државно спонзорираното пиратство вплови во 21-от век

Америка заплени товар од четири нафтени танкери што потсетува на сликите на британските пирати кога ги напаѓаа шпанските флоти при крајот на 16-тиот век Автор:...

Зошто истекувањето на нафта на Маврициус претставува сериозен проблем?

Количеството на истечена нафта од јапонскиот брод „Вакашио“ кој заринка на корален гребен во Индискиот Океан кај Маврициус, е мало во споредба со сличните...

Од заринкан брод во Индискиот Океан истекоа 1.000 тони нафта

На бродот кој на 25 јули заринка во корален гребен во Индискиот Океан кај Маурициус се појавиле пукнатини, кои претставуваат опасност дека може да...

Бизнис – инфо

По шестнеделен раст, остар пад на цените на нафтата Цените на нафтата на светските пазари минатата недела остро паднаа, првпат по шестнеделниот раст, откако спласнаа...

Watch Haikyuu!!: To the Top Episode 5 at website https://kissanimeonline.com kissanime food wars

Watch Cells at Work! CODE BLACK! Episode 2 (https://animeflix.nl/m/2l6g/ep-2) at ANIMEFLIX highschool of the dead animeflix