Ознака: нафтата

Ќе повлече ли падот на цената на нафтата и други поевтинувања

Пад на цените четири недели по ред не е забележан од март минатата година. Во минатото, секое покачување на цените на нафтените деривати се...

Коронавирусот продолжува да ја тресе цената на нафтата

Први на удар од поскапувањето на бензините се транспортерите, бидејќи услугата што ја обезбедуваат е директно зависна од цената на горивата, така што се...

Бизнис – инфо

ОН: Земјите во развој имаат потреба од 1.500 милијарди долари Економистите на Обединетите нации побараа 1.500 милијарди долари за земјите во развој и отпис на...

Бизнис – инфо

Цените на нафтата на светските берзи паднаа за над 13 отсто Цените на нафтата на светските берзи минатата недела се намалија за повеќе од 13...