30.8 C
Skopje
23.7.2021 - 20:14

Ознака: НатпреВАР

Брестовац: Можеме да одиграме уште подобро

Очекувам тежок и неизвесен натпревар во кој ние ќе победиме. Со квалитетот што го поседуваат македонските ракометари, мислам дека можеме да одговориме на секоја...

Камп на иновации – натпревар на средношколци за претприемачки вештини

Камп на иновации – натпревар на средношколци за претприемачки вештини ќе се одржи денеска во Делчево во организација на Џуниор Ачивмент Македонија во соработка...

Најдобрите подводни фотографии за 2019 година

Сега во четвртата година од започнувањето на проектот, натпреварот за „Најдобра подводна фотографија на годината“ привлекува дела од стотици артисти од сите страни на...

Меѓународен натпревар во уметничко лизгање „Скопје на мраз 2019“

Во Скопје во петок и во сабота на лизгалиштето во СЦ „Борис Трајковски“ ќе се одржи третиот национален и меѓународен натпревар во уметничко лизгање...

Не се враќа без награда од натпревар!

Освен во Македонија, Гоце се натпреварувал и во Бугарија, Србија, Словенија, Италија... Неодамна на музички натпревар по пијано во Софија освоил прво место, кое...

Деветти државен натпревар на лицата со телесен инвалидитет од Македонија во...

Здружението на лица со телесен инвалидитет Мобилност Тетово и Гостивар денес го организираше деветтиот републички натпревар во табла. На него учествуваа 32-ца натпреварувачи од...

Вардар ја стегна одбраната и се врати на победнички колосек

Во вторите 30 минути ја зацврстивме играта и создадовме предност, која и ни помогна да дојдеме до висок триумф над Мешков, вели вардаровиот тренер...

Пет победи и еден пораз

Утрешниот натпревар со Грција во спортската сала (капацитет 5.000 гледачи) во Кожани ќе биде вкупно седми во меѓусебните квалификации дуели, и тоа сите за...

Глобален филмски музички натпревар

Филмскиот музички натпревар (ФМН) бара талентирани музичари, филмаџии и графички дизајнери од Македонија за натпревар што утре ќе почне глобално во сите земји, на...

Јубилејот одбележен со идентични 4-1

На мечот со Лихтенштајн се навршија точно 25 години од првиот историски натпревар на фудбалската репрезентација на Македонија. На 13 октомври 1993 година во...