38.8 C
Skopje
1.8.2021 - 16:37

Ознака: НатпреВАР

На натпреварот МЗТ-Еуро Никел дошле навивачи, интервенираше полицијата

Речиси цела трибина навивачи имаше во салата „Јане Сандански“ на мечот меѓу МЗТ-Еуро Никел, иако присуство на навивачи не е дозволено на натпревари во...

Демократија без вредности и натпревар

Демократијата не е само процедура, демократијата е и политичка култура и натпревар. Голема сенка на првите внатрепартиски директни избори во СДСМ фрли политичката некултура,...

Зголемен интерес на лозарите за натпреварот за најдобри вина и ракии...

Педесет производители  со вкупно 87 мостри на бели, розе  и  црвени вина и ракии годинава учествуваа на традиционалниот натпревар што го организира Здружението„Винотек„ во...

Нема државна награда за основецот што победил на средношколски натпревар по...

Осмоодделенецот од основното училиште „Ванчо Прке“ во Штип, Дамјан Давков, го освои првото место на државен натпревар по математика, но не доби државна парична...

Ученичката Стефани Исајловска финалистка на литературен натпревар за млади во Токио

Ученичката Стефани Исајловска од ООУ „Лазо Трповски“ од Скопје се пласира во финалето на Меѓународниот литературен натпревар за млади во Токио, Јапонија. Натпреварот се...

Натпревар во скок со стап во кино на отворено во Дизелдорф

Поранешниот десетобоец Торбен Блех победи на атлетскиот натпревар во скок со стап, одржан во драјвин-киното во Дизелдорф, пред публика во 230 автомобили, јави „Кикер“....

Македонија и Косово ќе играат пред празни трибини

Бараж натпреварот за пласман на ЕП 2020 помеѓу Македонија и Косово на 26 март ќе се игра без публика, објави во вторникот министерот за...

Задолжителен скрининг за фудбалерите што ќе дојдат од Италија

Нема да се прават никакви отстапки за фудбалерите кои до 26 март треба да пристигнат во Македонија од Италија за фудбалскиот натпревар со Косово....

ЛА Лејкерс се простија од Коби, Портланд победи во „Стејплс центар“

Натпреварот во Лос Анџелес помеѓу Лејкерс и Портланд Трејлблејзерс мина во знакот на трагично загинатиот Коби Брајант. Во „Стејплс центарот“, Лос Анџелес се прости...

Фудбалот сѐ помалку е битка меѓу поединци, а сѐ повеќе натпревар...

Ова што го карактеризира врвниот фудбал во моментов е тоа дека целиот тим се движи толку брзо и автоматски што некои ситуации треба да...