Ознака: натпреварување

Регионалната лига ќе се шири и ќе додаде јуниорско првенство

Идната сезона наместо 10 ќе играат 12 тима, поделени во две групи, а во план е и младинска лига со 16 тима Во пресрет на...

Почнува новото натпреварување – Европскиот куп на ЕХФ

Вечерва играат Норвешка - Австрија, како и Шведска и Шпанија, во реприза на финалето на ЕП 2018, кое Шпанија го доби со 29-23 Денеска почнува...

Шанса

Најважно е да се знае дека шансите не доаѓаат од некаде туку дека со работа се создаваат, како што младата фудбалска репрезентација работеше и...

УЕФА планира ново клупско натпреварување

Европската фудбалска унија (УЕФА) планира од сезоната 2021/2022 да организира ново меѓународно клупско натпреварување, објави германски „Билд“. Во третото и најслабо по квалитет европско натпреварување...

Видеоигрите на пат за ОИ

Тоа што со години се најавуваше конечно се оствари, видеоигрите станаа дел од голем спортски настан. Имено, натпреварувањето во видеоигри, односно е-спортот, стана дел...

НАСА ја претстави визијата за животот на Марс

Американската вселенска агенција (НАСА) ги претстави победниците на конкурсот за изгледот на можните живеалишта на Марс, кои беа избрани во соработка со универзитетот „Бредли“,...