27.6 C
Skopje
26.4.2019 - 16:19

Ознака: Наташа Хардинг

Фудбалерките бараат повисоки плати

Една неодамнешна анкета покажала дека 88 отсто од фудбалерките во Суперлигата за жени (ВСЛ) во Англија заработуваат помалку од 18.000 фунти годишно! Фудбалерките треба да...