Ознака: Наташа Петровска

Рикер и Брнс на средба кај градоначалничката Петровска во Битола

Во посета на општина Битола денес престојуваше висока делегација од САД и Амбасадата на САД во нашата земја, предводена од Филип Рикер, вршител на...

Градоначалничката на Битола одбива да зборува за аферата „Рекет“

Градоначалниката на Битола, Наташа Петровска денеска одби да одговори на новинарско прашање за аферата „Рекет“, која ја потресува и Битола. На прашањето што било барано...

Сите си го присвојуваат „Копанки“

Планинарскиот дом „Копанки“, кој пред нецели шест години изгоре до темел, се враќа во сопственост на државата! Деновиве за ваквото решение битолската јавност беше информирана...

Градоначалничката на Битола во посета на САД

Битолската градоначалничка Наташа Петровска денеска рано изутрина на покана на Амбасадата на САД во Скопје, замина во посета на САД, каде ќе престојува до...

Нова опрема за битолските пожарникари

Со нова опрема, која ќе ги намали досегашните ризици при животозагрозувачки интервенции, пожарникарите од ТППЕ Битола денеска го одбележаа денот на пожарникарството. Опремата е обезбедена...

Косовскиот амбасадор во посета на Битола

Косовскиот амбасадор Ѓерѓ Дедај денеска ја оствари првата работна официјална средба со градоначалничката на Општина Битола, Наташа Петровска. Амбасадорот Дедај го истакна стратешкото геополитичко значење...